Birilerinin ismini kıymetlendirmek için Milliyetçi Hareket Partisi ve Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık üzerinden anlam yüklenmeye çalışmanın hiçbir karşılığı olmadığını belirten Başkan Alıcık yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

En uzun mesafeler için bir adım, en zorlu mücadeleler için imanla çarpan bir kalp gerekir. Büyük davalar ancak hedef ve heyecanları büyük olan insanlar sayesinde yaşayacaktır. Günü günüyle çelişenler, eylemleri erdem iddialarıyla sürekli çatışanlar bırakınız dava adamı olmayı, başlı başına adam bile olamazlar. Dava adamı olmak için nefisten feragat, gerekirse de nefesten fedakârlık lazımdır. Ülküsü olanın ilkeli bir hayatı, iradeli bir davranışı, faziletle karılmış bir fikriyatı vardır.

Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in şerefli mensupları işte böyle bir dava ruhuna hak ederek, layık olarak, tarih ve milletin şehadetiyle ulaşmışlardır. Milliyetçi-Ülkücü Hareket içerisinde bulunmuş, Bilge Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli beyefendinin evinize dönün çağrılarını itibar etmeyenler, bugün yollarını ayırmış olanlar, artık bizimle değildir, bizden değildir, bizden uzaktır.

Biz; Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in emanetini emin kılan MHP Genel Başkanı Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli beyefendinin emrinde; ülkücü şehitlerimizin yüzünü kara çıkarmayacak, elli iki uzun yıldır sürdüğümüz dava mücadelemize leke sürdürmeyeceğiz.
Cumhur İttifakı’nın muazzez varlığını samimiyetle koruyacağız. Güçlü siyaset, Lider Türkiye, Hedef 2023 ilkelerinde; Cumhur İttifakı disiplininde büyük ve güçlü Türkiye ülküsüne ilerlemeye devam edeceğiz. Bizim sağ kolumuz da sol kolumuzda; efe yürekli hemşerilerimizdir, davasına sadık, liderine inanmış dava arkadaşlarımızdır.