AKUT Arama Kurtarma Derneği Kuşadası Temsilciliği Aydın’da yerel yönetim ve STK’ları ziyaret etti.

Ziyaretler kapsamında Aydın Valisi Hüseyin Aksu, Karacasu Kaymakamı Ahmet Soley, Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal, Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya, Yenipazar Belediye Başkanı Yüsran Erden, Aydın Sanayi Odası Genel Sekreteri Kerem Öden, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Özlenen Alcı ile görüşüldü.

Görüşmelerde AKUT Kuşadası Temsilciliği bünyesinde bugüne kadar yürütülen faaliyetler ve gerçekleştirilen operasyonlar ile birlikte Ege Bölgesi ve Aydın özelindeki afet riskleri ele alındı.

30 Ekim 2020’de Ege Denizi’nde meydana gelen ve 119 kişinin hayatını kaybettiği depremde yürütülen arama kurtarma çalışmaları da görüşmelerin önemli bir başlığı oldu. AKUT Temsilcileri afetlere karşı farkındalığın önemini vurguladı. Yerel yöneticiler AKUT Kuşadası ekibinin envanterinde yer alan teçhizatlar ve ekipman eksikleri hakkında da bilgilendirildi.

Efeler online satışa başladı Efeler online satışa başladı

Aydın’da birlikte yapılabilecek faaliyetlerin istişare edildiği görüşmelerde AKUT tarafından verilen Afet Bilinçlendirme Seminerleri de gündeme geldi. AKUT ekibi seminerlerin yaygınlaştırılabilmesi için yerel yönetimlerden destek talebinde bulundu.