Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Osman Selçuk Aldemir, 3 bin 80 kişilik yurdun bittiğini ve önümüzdeki 10-15 gün içinde açılışının yapılacağını söyledi. 

AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, İlçe Başkanı Hüsnü Elbir ve beraberindeki heyet, yeni başhekim Gülnur Taşçı Bozbaş’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette, ADÜ Rektörü Osman Selçuk Aldemir de yer aldı. 
Burada yurtlarla ilgili açıklama yapan Rektör Aldemir, 3 bin 80 kişilik yurdun yapımının tamamlandığını belirterek, “10-15 gün içerisinde de açılışı yapılacak. Kadın öğrenci olarak dışarıda kalan hiçbir öğrencimiz kalmayacak” dedi. 
Aldemir, şu ifadeleri kullandı:
“Türkiye’de kız yurdu açısından öğrencisini dışarıda bırakmayan tek üniversiteyiz. 3 bin 80 kişilik yurdumuz bitti. Sayın Valimizle kontrol ettik. 10-15 gün içerisinde de açılışı yapılacak. Kadın öğrenci olarak dışarıda kalan hiçbir öğrencimiz kalmayacak. Seneye de yan tarafında 25 dönümlük bir yer için bin 750 kişilik yurdumuzun inşaatı başladı. Devam ediyor. Hemen yan tarafında da 25 dönümlük bir yer daha verdik. 2 bin 500 kişilik yurdumuzda ihaleye girecek. Dolayısıyla seneye öğrenci kenti sıralamasında 2’inci sıradaydık, herhalde 1’inci sıraya yükseliriz.”
Üniversitedeki doluluk oranlarıyla ilgili de açıklama yapan Aldemir, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nin üst sıralarda olduğunu söyledi. 
Aldemir, TÜBİTAK 1001 proje sıralamasında ise, 217 üniversite arasında 15’inci olduklarını vurguladı.

Genç yaşta kalbine yenik düştü Genç yaşta kalbine yenik düştü