Cumhuriyet Başsavcılıklarının Talimatı Doğrultusunda Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Daire Başkanlığı, Aralarında Aydın'ın da bulunduğu 8 ilde eş zamanlı “sahil rüzgarı” operasyonu başlattı.

Mafya tipi organize suç örgütlerinin nihai amaçları; haksız kazanç elde ederek maddi ve manevi güce ulaşmaktır. Bu doğrultuda hareket eden suç örgütleri sistematik bir şekilde değişik türdeki suç eylemlerini gerçekleştirerek kamu güvenliği ve barışına tehdit oluşturmaktadır.

Bu kapsamda; yetkili İl Cumhuriyet Başsavcılıklarının talimatları doğrultusunda ve KOM Daire Başkanlığı koordinesinde; turizm sezonu öncesi yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği sahil şeridi illerimizi ve turistik diğer büyükşehirlerimizi de kapsayacak şekilde “Sahil Rüzgarı” kod adlı operasyon başlatıldı.

8 İLDE YAKLAŞIK 8 AY SÜREN ÇALIŞMALAR NETİCESİNDE;

Gözden kaçırmayın

Flaş haber: Aydın'da sahte altın dolandırıcılığı Flaş haber: Aydın'da sahte altın dolandırıcılığı

, Aydın’da 15, Antalya’da 32 Balıkesir’de 25, İzmir’de30, Mersin’de 19, Muğla’da 19, İstanbul’da 13 ve Adana’da 18 şüpheliye  yönelik olmak üzere, yerel olarak organize suç örgütü faaliyetlerinde bulunan suç örgütlerine silah temini gerçekleştirdikleri tespit edilen toplam 171 hedef şüpheliye yönelik tarihinde eş zamanlı planlı operasyonlar yapıldı.