Aydın'ın Köşk ilçesinde 4 otomobil ile su tankerinin karıştığı kazada 2 kişi hayatını kaybetti. Kazaya sebebiyet verdiği iddia edilen N.E., tutuklandı.

Kaza, Aydın-Denizli Karayolu üzerinde Köşk-Beyköy yakınlarında dün sabah saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 4 otomobil ve su tankeri henüz belirlenemeyen bir nedenle çarpıştı. Kazada Fehmi Can Karabudak Gülser Karabudak hayatını kaybetti. Kazanın ardından başlatılan soruşturma kapsamında kazaya sebebiyet verdiği iddiasıyla gözaltına alınan 81 yaşındaki N.E., çıkarıldığı Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği'nce tutuklandı.

Didim Belediyesi can dostların yanında Didim Belediyesi can dostların yanında

KAZA ANINI ANLATTI

Mahkemede yaptığı savunmada kazada kendisinin bir ihmali olmadığını dile getiren N. E, kaza anını şu sözlerle anlattı, "İncir ve zeytin ağaçlarımın bulunduğu bahçeye gitmek için Köşk ilçesi Beyköy mahallesinden eşim M.E. ile yola çıktım. Aydın-Denizli Karayolu üzerinden geçip aracım ile orta refüje doğru ilerledim. Yolun orta kısmındaki yerde beklediğim esnada Denizli-Aydın Karayolu istikametinde yola çıkmak için beklediğim sırada Fehmi Can Karabudak idaresindeki 09 ABY 792 plakalı araç bana ait olan 09 AH 281 plakalı aracın sağ ön tamponuna süratli bir şekilde çarptı. Yolun sol şeridinde hareket halindeyken aşırı süratli olması nedeniyle aracıma çarpmasının ardından Aydın-Denizli Karayolu'na doğru girdi. Çarpmanın etkisiyle araç havalandı ve Aydın-Denizli Karayolu üzerinde seyir halinde olan 31 EG 642 plakalı su tankeri kamyonuna çarptı. Benim aracıma çarpması sonucu aracım olduğu yerde sola döndü. Aracın sağ kapısı açılınca eşim M.E., yere düştü ve elinden yaralandı. Ben yol müsait olunca orta refüjden Denizli-Aydın Karayolu üzerinden yolun karşısına geçtim ve aracımı park ettim. Kaza nedeniyle moralim bozuldu, şoka girdim. Aracıma çarpan 09 ABY 972 plakalı aracın ve 31 EG 642 plakalı aracın yanına gitmedim. Çünkü yapabileceğim hiçbir şey yoktu. 81 yaşında olmamdan dolayı müdahale edemedim. Aracımı park ettiğim yerin alt kısmında bekledim. Jandarma ekipleri geldikten sonra kendi isteğimle yanlarına gittim. 09 AH 281 plakalı aracın bana ait olup olmadığını sordular. Ben de bana ait olduğunu söyledim. İddia edildiği gibi olay yerinden kaçmadım. Kazaya ben sebebiyet vermedim. Aracımı kullandığım esnada alkollü değildim. Alkol kullanmam. Olayla ilgili kusurum, tedbirsizliğim ve ihmalim yoktur."