banner47

Taner’den kritik açıklama.. Belediye Başkan adayı olacak mı?

Recep Taner Belediye Başkan adayı olacak mı?

Taner’den kritik açıklama..   Belediye Başkan adayı olacak mı?

İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner ve 87 parti yöneticisi Genel Merkez’in kararı üzerine istifa etti. Yerel seçimlerde belediye başkan adayı olup olmayacağı sorusunu yanıtlayan Taner, “Genel merkezle görüşülür bizi nerede uygun görüyorlarsa orada görev alınır. Biz görev adamıyız” dedi.

İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner ve 87 parti yöneticisi il binasında düzenlenen toplantıyla istifa etti. Konuyla ilgili açıklama yapan Taner, şu ifadeleri kullandı:

“24 Haziran seçimlerinde yaşadığımız teşkilatlardaki boşalmanın yaşanmaması için yerel yönetim seçimlerinde belediye başkanlıklarına ve belediye meclis üyeliğine aday olacak yöneticilerimizin ayrılmalarına ve daha önce milletvekilliği aday adalığı için istifa eden yöneticilerimizin tekrar tekrar yönetim kademelerinde görev alabilmelerine imkan tanıyacak olan 30 Ağustos genelgesinin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Başkanlık divanının kararı doğrultusunda Aydın İl Yönetimi olarak 4 Eylül tarihi itibariyle istifa dilekçemizi vermiş ve gerekli prosedür yerine getirilmiştir.”

YENİ YÖNETİMDE YER ALACAK MI?

Açıklamanın sonunda, “Partinin yeni yönetiminde yer alacak mısınız?” ve “Belediye başkan adayı olacak mısınız? sorularını yanıtlayan Recep Taner, “Genel merkezle görüşülür bizi nerede uygun görüyorlarsa orada görev alınır. Biz görev adamıyız. Genel Başkan Yardımcımız Koray Aydın ile görüştüm. Bir kez daha görüşeceğiz. Buna yapacağımız görüşme sonucunda karar veririz” dedi.

MERVE DANIŞMAN 

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2018, 19:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39