banner47

Süleyman Bülbül'den yaylım ateşi

"Dertleri Aydın değil, sadece konuşmak"

Süleyman Bülbül'den yaylım ateşi

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, AK Parti Milletvekillerinin Volkswagen’in yatırımını Aydın yerine Manisa’ya yapacağı yönündeki açıklamalarına tepki gösterdi. Bülbül, “Dertleri Aydın değil sadece konuşmak. Artık Aydınlı laf değil yatırım istiyor” dedi.

“AYDIN’A YATIRIM İSTEMİYORLAR MI?

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun yatırımın Aydına yapılması yönündeki çağrısına ilçe belediyelerin, Ticaret, Sanayi ve Esnaf Odalarının, STK’ların ve Aydın halkının destek verdiğini ancak AKP milletvekillerinin aksi yönde hareket ettiğini ve çelişkili açıklamalarda bulunduğunu söyleyen Bülbül, “Acaba Aydın’a yatırım gelmesini istemiyorlar mı?" diye sordu.

“TUTARSIZ AÇIKLAMALAR”

AK Parti Milletvekili Metin Yavuz’un açıklamalarını da eleştiren Bülbül, “Volkswagen Türkiye’ye yatırım yapacağı geçtiğimiz Temmuz ayında hem Türk hem de Alman basınına yansımıştı. Birkaç gün önce AKP Milletvekili Bekir Kuvvet Erim yatırımın Bulgaristan’a kaydırılacağının duyumunu yakın bir zamanda aldığını söylerken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da bundan bilgisi olduğunu belirtti. Şimdi ise sayın Yavuz Manisa’nın yatırım için avantajlı konumda olduğunu söylüyor. AKP’nin milletvekillerinin açıklamaları ne yazık ki çelişkili ve tutarsız. Birbirlerinin yaptığı açıklamalardan da habersiz. Dertleri Aydın değil sadece konuşmak. Artık Aydınlı laf değil yatırım istiyor” dedi.

Aydın’a JES yapmak için sürekli alanlar bulunduğunu söyleyen Bülbül, “Aydın topraklarının üçte biri JES’lere açılırken, hazine arazileri satışa çıkartılırken Türkiye pazarında en çok satan ilk üç marka arasında olan Volkswagen için, bunun yanında binlerce kişiye iş imkanı sağlayacak Aydın’ın menfaatine olacak bir yatırım için ‘arazi yok’ şeklinde açıklama yapılması da talihsizliktir” ifadesini kullandı.

“AYDIN VEKİLİ OLDUĞUNU HATIRLATMAK İSTERİM”

Yavuz’un yatırımın gelmesi konusunda Manisa ile ilgili söylediklerine de değinen Bülbül, “yatırım için Liman’a yakınlığı şart Aydın’da yakın ama Manisa daha yakın” ifadesi anlaşılır değildir. Bir İktidar Milletvekili tarafından ‘arazi yok, ulaşım yok, yan sanayi yok ‘denilmesi de Aydın için üzüntü vericidir. Bunların olması için uğraşacaklarına yatırımların başka illere yapılmasının nedenlerini sıralıyorlar. Kendilerinin Aydın vekili olduğunu bir kere daha hatırlatmak isterim” dedi.

Bülbül, ‘Aydın milliyetçiği’ eleştirisine için ise, “Aydın’ın suyunun toprağının, havasının kirletilmemesi için, ekonomik olarak Aydın’ı kalkındıracak yatırımlar için yaptığımız açıklamalar milliyetçilikse, yapmaya devam edeceğiz” dedi.

“ÇALIŞMALAR BİR AN ÖNCE BAŞLAMALI”

Aydın’da istihdam yaratacak, Aydın’ı ekonomisine katkı sağlayacak yatırımlar için parti ayrımı yapmaksızın mücadele etmek gerektiğini vurgulayan Bülbül, daha önce CHP Aydın Milletvekillerinin yaptığı ortak açıklamayı yineleyerek “Sanayi ve Teknoloji Bakanı’nın bu hafta içerisinde parti ayrımı yapmaksızın Aydın’ın tüm milletvekilleri ve Büyükşehir Belediye Başkanıyla bir araya gelmesini ve bu konu üzerinde hızlı bir çalışma yapmasını istiyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER