banner47

Sezgin'le Yavuz arasında Akşener tartışması

"Aymazlık ve sorumsuzluk"

Sezgin'le Yavuz arasında Akşener tartışması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ‘Diyarbakırlı annelerin çözüm adresi bir partinin kapısı değil, devletin kapısıdır’ sözlerine yanıt veren AK Parti Milletvekili Metin Yavuz, açıklamanın ahlaki ve vicdani olmadığını savundu. İYİ Parti Milletvekili Aydın Adnan Sezgin ise Yavuz’un sözlerini ‘aymazlık ve sorumsuzluk’ olarak değerlendirdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yaptığı yazılı açıklamada Diyarbakırlı annelere seslenerek, "Uyarıyorum; o annelerin çözüm adresi bir partinin kapısı değil, devletin kapısıdır" dedi.

Akşener’in açıklamasının ahlaki ve vicdani olmadığını savunan AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, “HDP ve PKK’ya tek laf etmeden Diyarbakırlı annelere sözde destek veren İYİ Parti'nin milliyetçi (!) Genel Başkanı Meral Akşener tam da bu noktada ne ahlaki, ne de vicdani olmayan açıklamalarda bulunuyor. PKK’nın siyasi uzantısı olan HDP’yi değil de devleti hedef gösterme çabasına giren Akşener demek istiyor ki; ‘HDPKK'yı rahat bırakın, devletin yakasına yapışın.’ Kendisinin de anne olduğu göz önünde bulundurulduğunda Akşener HDP’nin karşısında dik durarak, evlatlarını hain terör örgütü PKK’nın elinden kurtarmaya çalışan bağrı yanık Diyarbakırlı annelerin yanında olduğunu net bir şekilde ifade etmelidir” diye konuştu.

SEZGİN’DEN YAVUZ’A YANIT GELDİ

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz’un, Akşener'e yönelik açıklamalarını aymazlık ve sorumsuzluk’ olarak değerlendiren Sezgin, şu ifadelere yer verdi:

“Milliyetçilik, vatanseverlik ve bölücülükle mücadele konularındaki tutumları ise trajikomik bir ciddiyetsizlik taşımaktadır. Bir taraftan teröristbaşı ve tüm ailesiyle sürekli işbirliği ve taktik ortaklık arayışları içinde iken, öte yandan milliyetçilik yorumu yapmaları ve Türkiye'de demokrat milliyetçilik bayrağını taşıyan İYİ Parti'nin tutumunu eleştirme cüreti göstermeleri, çaresizliklerini net bir şekilde ortaya koymaktadır.

23 Haziran İstanbul seçimi öncesinde teröristbaşının mektubundan medet umarak Osman Öcalan’ı TRT’ye çıkartanlar, bu konularda ister istemez samimiyet krizine girmektedir.

“BİRİNCİ SORUMLUSU İKTİDAR”

AKP, Devlet kavramını da hala idrak edememiştir. Terör örgütü gençleri dağa kaçırıyorsa bunun birinci derecede sorumlusu, temel görevi vatandaşın can ve mal güvenliğini sağlamak olan iktidardır.

Terör elbette suçtur, bu suçu önleyecek olan da, suç işlenmesi halinde vatandaşın gördüğü zararın giderilmesinden sorumlu olan da devlettir.

Sayın Genel Başkanımız açıklamasında, bu basit ilkeleri ve gerçekleri hatırlatmıştır. Ancak AKP Milletvekili Sn. Yavuz’un bunu anlaması çok zordur. Çünkü, 15 Temmuz’da olduğu gibi devleti ele geçirmiş olan iktidarın, vatandaş tarafından sokaktan toplanmasını mubah gören bir anlayışın mensubudur.

Onların iktidarında devletin millete karşı sorumluluğu, vizyonu yoktur. Ayrıca, Türkiye’nin çıkarlarını Siyasal İslamcılık ideolojisinin örgütlerinin çıkarlarıyla ve İhvan’a hizmetle özdeşleştiren AKP’nin, milliyetçilik adına söyleyebileceği hiçbir söz kalmamıştır.

“GÖREVİNİ İFA EDEMEYECEK DURUMDA”

Diyarbakır'da evlatları için ağlayan anneler, iktidardan umutlarını keserek, çaresizce başkalarından medet umacak hale gelmiştir. Bu durum, devletin aciz hale düşürüldüğünün en net göstergesidir. İktidar maalesef devleti, diğer tüm alanlarda görevini yapamayacak bir yetersizliğe mahkum ettiği gibi, kendi vatandaşlarının derman arama kapısı olma görevini de ifa edemeyecek bir duruma getirmiştir.

“AYMAZLIK VE SORUMSUZLUK”

İYİ Parti, devletin ve milletin yanında olmayı en temel prensip olarak gören bir harekettir. Devletin karşısına milleti, milletin karşısına devleti koyan zihniyeti topyekun reddeden bir siyasi anlayışın vücut bulmuş halidir.

İktidarın içerideki ve dışarıdaki hataları nedeniyle ülkemizin sürüklendiği bu hazin süreçte partimizin, toplumun bir kesimini diğerine karşı kışkırtmadığı için eleştirilmesi açık bir aymazlık ve sorumsuzluktur. İktidar, günah keçileri yaratmaya çalışarak, terörist başıyla taktik işbirliğini ve Habur'daki sınır mahkemesi tiyatrosunu unutturabileceği zannından en kısa sürede kurtulmalı ve devlet ciddiyetiyle sorunları ele almaya derhal başlamalıdır.”

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2019, 11:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet çanakçı
Mehmet çanakçı - 1 hafta Önce

Mıllıyet ciliği unutan p.k.k.yandaşcılıgı yapan bir vekil tanımıyorum önce vatanı sonra Anaları düşünsün.

Buket Saran
Buket Saran - 4 gün Önce

Bir kadin bakanın orada hüzünlü ve çaresiz bir yüzle oturması ne demek. Sayin bakan, siz orada devleti temsil ediyorsunuz, ne demek o bakış, o yüz ifadesi? Devlet acze düşmez, çözüm bulur.

SIRADAKİ HABER

banner39