banner47

Pehlivan'dan İkizdere Barajı açıklaması

"Üzülerek takip ettik"

Pehlivan'dan İkizdere Barajı açıklaması

MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, Aydın’da baraj yapımı ile ilgili tartışmalara; “Son günlerde gündemde olan İkizdere Barajı ile ilgili açıklamaları MHP İl Başkanlığımız dikkatli şekilde takip etmiş, kimlerin; Türk Milletinin ve kıymetli yürekli efe hemşerilerimin vergileri ile yapılan yatırımları, sahiplenmeye kalktığını, yapay zeka çağında üzülerek takip etmiştir" şeklinde yanıt verdi. 


banner54
Aydın’da tartışma konusu olan ‘barajı kim yaptı’ polemiğiyle ilgili açıklama yapan Burak Pehlivan, “Son günlerde hemşerilerimin gündeminde olan İkizdere Barajı ile ilgili açıklamaları MHP İl Başkanlığımız dikkatli şekilde takip etmiş, kimlerin; Türk Milletinin ve kıymetli yürekli efe hemşerilerimin vergileri ile yapılan yatırımları, sahiplenmeye kalktığını, yapay zeka çağında üzülerek takip etmiştir.

Kamu yatırımları anlık, günlük hesaplarla değil, en kısa beş yıllık planlar ile yapılmaktadır. Yaptığımız çalışmalar sonucunda; İkizdere Barajının DSİ tarafından yapıldığı ortaya çıkmıştır. Su, kaynak ve havza etütleri, ana planlar, istimlak işlemleri ve bedellerinin ödenmesi, İkizdere Köyünün konutlarının , mezarlığın yapımı ve taşınması, su arıtma tesisleri, isale borularının yapımı ve baraj açılışının DSİ tarafından yapıldığı görülmüştür.

Maalesef; anlık rüzgarla ekin savurma gayretinde olanların, Büyükşehir Belediye Başkanını yanlış bilgilendirildiğini düşünmek istiyoruz. Sayın başkan yıllarca DSİ'de çalışmış yetkin meclis üyelerimizden konu hakkında bilgi alabilirdi. Siyaset etiğimiz ve yarım asırlık siyasi kültürümüz ile daima hemşerilerimizin yanında olduk , olmaya da devam edeceğiz. Yapılan yatırımları ve hizmetlerin bedeli aziz Türk Milleti, kahraman efe torunu hemşerilerim tarafından ödenmektedir.
MHP; cennet Aydın'ımızın, kıymetli hemşerilerimin hak ve hukukunu her şeyin üstünde tutmaya devam edecektir. Hemşerilerimi, Efe kahvesi eşliğinde her vakit ağırlamaya ve kentimiz ile ilgili önerilerini dinlemeye bekliyorum” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yüksel Şentürk
Yüksel Şentürk - 1 hafta Önce

CHP'nin hepyaptigi hazıra konmak bu milletin verdiği vergilerle yapıldı niye sahileniyorsunki

Erol Aşcı
Erol Aşcı - 7 gün Önce

Devletin vergileriyle, Devlete ait sattığı kurumların paralarıyla, yandaş müteahhitlerin vergi borçlarını , düşürüp, bazılarınınkine ise silenlere, Yaptırdıkları, duble yolları ve köprüleri, yap işlet devret sistemiyle yaptırıp, Vatandaşları bu yol ve köprülerde söğüşlettirenlere ne demeli acep.

SIRADAKİ HABER