banner16

“Benimle anlaşamayan kimseyle anlaşamaz”

Özakcan Işıklı’da konuştu

“Benimle anlaşamayan kimseyle anlaşamaz”

Işıklı Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen Efeler Belediye Başkanı ve Demokrat Parti (DP) Başkan Adayı Mesut Özakcan, çok uyumlu bir insan olduğunu söyleyerek Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na göndermede bulundu. Özakcan, "Benimle anlaşamayan kimseyle anlaşamaz. Özlem hanım benimle uyuşmak zorunda kalır” dedi.

Efeler Belediye Başkanı ve Demokrat Parti (DP) Başkan Adayı Mesut Özakcan Işıklı Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Davul ve zurna eşliğinde karşılanan Özakcan, Yörükoğlu Kahvehanesi'nde vatandaşlara seslendi. Görev yaptığı 5 yılda Efeler halkında yüzde 80'lere vatan memnuniyet ortaya koyduğunu belirten Özakcan, "Göreve geldiğimizde bir kazma küreğimiz dahi yokken bugün 30'u aşkın iş makinelerimiz ile halkımıza hizmet veriyoruz. Kısa sürede oluşturduğumuz birimlerimizin özverili çalışmaları ile halkımızda büyük bir memnuniyet ortaya çıkarttık. Sizler böylesine halkta karşılığı olan bir adamı kulağından tutup bu adamı sokağa bırakırsanız, halk o adama sahip çıkmaz mı? Altını çöpe atarsanız, altın gene altındır o altın çöpte teneke olmaz. Demokrat Parti'den 31 Mart'ta vatandaşımızın huzurunda olacağım. Aklı başında olan bütün CHP'lilerle ve hiç bir parti ayrımı yapmadan tüm halkımızla sandıkta birlikte olmayı diliyorum. İnanıyorum ki halkımız bize sahip çıkacaktır" diye konuştu.

ELEŞTİRİLE YANIT VERDİ

Kendisini eleştirenlere yanıt veren Özakcan, "Ben diğer adaylarla uğraşmıyorum, biz işimize bakıyoruz. Ancak kendileri bizi eleştiriyorlar. Jeotermal kuyusuna ruhsat verdiğimizi, belediyede bir takım kanuna uygun olmayan işler yaptığımızı söyleyerek bizleri karalamaya çalışıyorlar. Bugüne kadar Efeler Belediyesi rutin olarak bir çok denetim geçirdi. Gelip giden tüm müfettişler bizlere teşekkür ederek ayrıldılar. Bugüne kadar belediyemiz hakkında hiç bir savcılık dosyası olmadı. Başkaları gibi ağır ceza mahkemelerinde yargılandığımız dosyalarımız yok" ifadelerini kullandı.

"ÖZLEM HANIM BENİMLE UYUŞMAK ZORUNDA KALIR"

Kahvehane konuşmasının ardından mahalledeki esnafları ve diğer kahvehaneleri ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet eden Özakcan mahalle sakinlerinden bir vatandaşın, "Seçimlerden yine aynı tablo ile çıkarsanız nasıl bir yol izlemeyi düşünüyorsunuz?" sorusuna yanıt verdi. Kendisinin çok uyumlu bir insan olduğunu belirten DP'li Özakcan, "Benim ile anlaşamayan kimse ile anlaşamaz. Özlem hanım benimle uyuşmak zorunda kalır. Ben uyumlu bir insanım. CHP'li arkadaşlarımızın hakkımda olumsuz düşünmelerini istemem. Özlem Çerçioğlu'nun yaşı kadar, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'ndan fazla hizmet etmiş bir insanım. Bizi bu haksızlığa muhatap etmemeleri gerekiyordu" dedi.                 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39