banner16

Aydın’da 172 işçi işten çıkarıldı

Çankır: İşin takipçisiyiz

Aydın’da 172 işçi işten çıkarıldı

AK Parti’li Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş’ın belediyede çalışan 172 işçinin işine son vermesiyle ilgili açıklama yapan CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, “SGK müfettişlerini ve İçişleri Bakanlığı yetkililerini bu hukuksuz uygulamaları tespit etmeleri açısından göreve davet ediyorum” dedi.

31 Mart Yerel Seçimleri'nde 15 yıllık Tümer Apaydın devrini sona erdiren AK Partili Ufuk Altıntaş, belediyenin borcu olduğu gerekçesiyle 172 personelin işine son verdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, “Çalışan, üreten kimsenin ekmeğiyle oynamayacağını seçim öncesi belirtenler sözlerini yutmakla kalmamış, vicdanlarda derin yaralar açmışlardır. Biz bu işin takipçisiyiz. AKP zihniyeti, yine bilindik kin ve nefret söylemi ile toplumu yerel yönetimler üzerinden ayrıştırmaktadır. Kamu vicdanı rahat edene kadar bizler mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

SGK müfettişlerini ve İçişleri Bakanlığı yetkililerini göreve davet eden Çankır, şu ifadeleri kullandı:

“Dün Bozdoğan Belediye Başkanı olarak seçilen Ufuk Altıntaş'ın 172 işçinin işine son verme hazırlığında olduğunu öğrendik. Cumhuriyet Halk Partisi örgütleri olarak esefle kınıyoruz. Alın teri ile işini yapan her yurttaşımızın her an yanında olacağız. Çalışan, üreten kimsenin ekmeğiyle oynamayacağını seçim öncesi belirtenler sözlerini yutmakla kalmamış, vicdanlarda derin yaralar açmışlardır. Biz bu işin takipçisiyiz. AKP zihniyeti, yine bilindik kin ve nefret söylemi ile toplumu yerel yönetimler üzerinden ayrıştırmaktadır. Kamu vicdanı rahat edene kadar bizler mücadelemizi sürdüreceğiz. Değişen belediyelerde üst kadrolaşmayı ön görebilirsiniz. Ancak 172 işçinin ve çocuklarının ekmeğiyle hangi bahane ile hangi vicdanla oynayacaksınız kamuoyuna açıklamak zorundasınız. ‘Yaptım, oldu’ diyerek bunu uygulayamazsınız. Ufuk Altıntaş koltuğa oturduğu ilk günden beri açıkça suç işlemektedir. Kendisi ve avanesi züccaciye dükkanına giren fil gibidir. SGK müfettişlerini ve İçişleri Bakanlığı yetkililerini bu hukuksuz uygulamaları tespit etmeleri açısından göreve davet ediyorum. Yoksa Bozdoğan ve Aydınımız için çok geç olabilir.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Serdar Atik
Serdar Atik - 3 ay Önce

Antalya da binlerce kişiyi işten çıkardınız hala konuşuyorsunuz ya helal olsun.

Seda aydın
Seda aydın - 3 ay Önce

Efeler belediyesinden kaç işçi çıktı bunu da açıklarsanız tarafsız gazeteciliğinize inanacağım

SIRADAKİ HABER