banner47

AK Parti Gençlik Kolları Başkanından 7 Eylül mesajı

“Millî mücadele sırasında ön sırada koşan efelerimiz...”

AK Parti Gençlik Kolları Başkanından 7 Eylül mesajı

AK Parti Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Abdülhamid Burak Aykut, Aydın'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıldönümü nedeniyle ilgili mesaj yayınladı. Başkan Aykut mesajında; "27 Mayıs 1919 tarihinde Yunanlılar tarafından işgal edilen ilimiz, milli birlik ve beraberlik bilinciyle, canları pahasına halkın mücadelesi sonucunda 7 Eylül tarihinde düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yıldönümünü kutlamaktayız" dedi.

AK Parti Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Aykut açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
"Aydın halkı tarafından tarihe yazılan bu kahramanlık destanı kendi içerisinde tarihimizde ön plana çıkmış birçok değerimizi de barındırmaktadır. Millî mücadele sırasında ön sırada koşan efelerimiz bayrağımızı gönderden indirtmemiş, minarelerden duyulan ezan sesleri dindirtmemiştir. Bağımsızlık tek hedef olmuş, Aydın halkı canı pahasına topraklarını savunmaktan vazgeçmemiştir. Büyük direnişin arkasında yalnızca Aydın toprakları değil vatanın tek bir karış toprağının vazgeçilmez olunduğunun bilinci ile hareket edilmiştir. 
Tarihimizin sayfalarında yer alan büyük kurtuluş destanlarından ve bağımsızlık savaşlarından ders almak, günümüzde Ülkemiz üzerinde oynanan oyunları anlamamızda en büyük yol göstericidir. Bu nedenle biz gençlerin en temel vazifesi geçmişini iyi bilmek, geçmişinden edindiği dersler sonucunda gününü, geleceğini en iyi şekilde yorumlayabilmektedir. 
İlimizin kurtuluşunun 97. Yıldönümü kutlarken bugünleri yaşamamızı sağlayan ve bu uğurda can veren atalarımızı saygı ile anar, milleti ve vatanı uğruna yaşamını ortaya koyan tüm şehitlerimize minnet ve şükranlarımızı sunarız".

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2019, 23:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39