banner47

Yavuz: Sarıçay Barajı'nı ve Söke Çayı Projesi'ni DSİ yapıyor

Sarıçay Barajı'na ilişkin kamuoyunda oluşan tartışmalara açıklık getiren AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, Devlet Su İşleri tarafından projelerin hayata geçirileceğini belirtti

Yavuz: Sarıçay Barajı'nı ve Söke Çayı Projesi'ni DSİ yapıyor

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, "Sarıçay Barajı'nı ve Söke Çayı Projesi'ni DSİ yapıyor." dedi. 

Yavuz, partisinin Söke İlçe Başkanlığını ziyaretinde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İstanbul seçimlerine yönelik yoğun bir çalışmalarının olduğunu hatırlatan Yavuz, "Millet İttifakı seçimlerin olmaması adına her şeyi yapıyor. Bu seçimde bir şaibe söz konusuydu ve gerekli müracaatı yaparak yeniden seçime gidilmesi konusu gündeme geldi. İstanbul seçimini kazandığımızı ve tekrarında da kazanacağımızı biliyoruz. Bazı Avrupa ülkeleri kaybetmemiz adına büyük beklenti içerisinde. Milletimiz bunu bekleyenlere gerekli cevabı sandıkta verecektir." diye konuştu. 

Sarıçay Barajı'na ilişkin kamuoyunda oluşan tartışmalara açıklık getiren Yavuz, Aydın Büyükşehir Belediyesinin bunu yapabilecek durumda olmadığını kaydetti. 

Seçim öncesi Söke Çayı'na ilişkin sözlerini hatırlatan Yavuz, "İnşallah Söke Çayı Projesi'ne de başlıyoruz. Bazı prosedürlerin tamamlanması gerekiyordu bunları da tamamladık. Sarıçay Barajı'nı ve Söke Çayı Projesi'ni DSİ yapıyor."

YORUM EKLE
YORUMLAR
ENR Türkiye
ENR Türkiye - 3 hafta Önce

https://twitter.com/ENRTURKIYECOM/status/1168457175175442432

SIRADAKİ HABER

banner39