banner16

Ramazan Paşa Camisi hizmete açılıyor

Ezan sesleri yeniden yükselecek

Ramazan Paşa Camisi hizmete açılıyor

Vakıflar Genel Müdürlüğünün 2017 yılında başlatıp toplamda 899 bin 45 TL bütçe ayırdığı Ramazan Paşa caminin, uzun süren restorasyon çalışmalarında sona gelindi. Aydın’ın en önemli tarihi miraslarından olan ancak çalışmalar sebebiyle yaklaşık iki yıldır kullanılamayan camii, Nisan ayının ilk haftası hizmete açılacak.

Efeler merkezde bulunan tarihi Ramazanpaşa camiinin, restorasyon çalışmaları belirtilen tarihte tamamlanamamıştı. 2017 yılında başlanan ve 899 bin 45 TL restorasyon bütçesi ayrılan caminin uzun süredir kullanıma kapalı olması vatandaşların tepkisini çekmişti.  

500 GÜN SÜRE VERİLMİŞTİ

Ramazan Paşa Cami’nin 22 Mayıs 2017’de başlayan restorasyon çalışmalarının bitişi için 500 gün süre verilmişti. Caminin restorasyonun bitirme tarihi olarak ise 3 Kasım 2018 olarak açıklanmıştı. Ancak çalışmalar belirten tarihte tamamlanamadı. Süreç 2019 yılına kadar uzadı.

NİSAN AYINDA HİZMETE AÇILACAK

Yetkililerce yapılan açıklamada, tarihi camiinin önümüzdeki ay hizmete açılacağı belirtildi. Camiinin son çalışmalarının tamamlanmasıyla Nisana ayının ilk haftada yeniden hizmete açılması bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39