banner47

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan jeotermal tepkisi

"Aydın'ın doğasını bozmaya kimsenin hakkı yok"

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan jeotermal tepkisi

Aydın ziyaretleri kapsamında Efeler Belediyesi’nde vatandaşlara seslenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, jeotermale tepkisini dile getirdi. Mücadele konusunda gerekli desteği vereceklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Aydın’ın doğasını bozmaya kimsenin hakkı yoktur” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Efeler Belediyesi’ni ziyaret etti. Kılıçdaroğlu’nu belediye girişinde karşılayanlar arasında ‘jeotermal istemiyoruz’ pankartlarıyla hazır bulunan köylü kadınlar da vardı.

Belediye önündeki konuşmasında jeotermal konusunda açıklama yapan Genel Başkan, Aydın’ın doğasını kimsenin bozmaya hakkının bulunmadığını söyleyerek şu ifadelere yer verdi:

“Burada bulunan kadın kardeşlerim jeotermal istemediklerini söylüyorlar. Aydın’ın doğasını bozmaya kimsenin hakkı yoktur.  Olağanüstü güzel bir doğası var. O doğanın sizlere verdiği bizim de zaman zaman tatma fırsatını bulduğumuz incir, üzüm gibi güzel meyveleri var. Bunları yok etmek doğru değil. Çünkü bunlar sadece bizim değil, aynı zamanda çocuklarımızın, torunlarımızın da bütün bu meyveleri tatması lazım. Üstelik sağlıklı meyveler olması lazım. Tabiatın korunması lazım. Bu konuda üstümüze düşen bütün görevleri yapacağız. Sadece siyaset olarak değil, sivil toplum örgütleri, köyde yaşayan kadınlar zaten bu konuda gerekli tepkileri  gösteriyorlar. Bize düşen görev de bu konuda gerekli desteği vermektir. O desteği de kendilerine vereceğiz.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmail bölük
İsmail bölük - 2 hafta Önce

Dağından yağ ovasından bal akan şu cennet aydınımızın dünyada böyledir iklime sahip ilimizin kıymetinibilmiyoruz ve Şuayip çıkamıyoruz üç holdink Sahibi gelmiş net yaşadıklarıbellidegil benim Aydınlı kardeşlerimin havasını kirletmeye hakları yoktur mahsülümüze verdikleri zarar bırak sağlığımız gidiyor

Ahmet uslu
Ahmet uslu - 2 hafta Önce

ÇOK DOĞRU SÖZ.Aydının doğasını kimse bozamaz.
Önceki dönem CHP mv.olan ÇİNE kaltun sahibi madenci osman AYDIN için aynı söz geçerlidir.bu adam en büyük doğa katliamcısıdır GÖKBEL DAĞI olsun MADRAN DAĞI olsun hertaraf ı tarumar eden iş yerinde çalışan işçiler slikoziz e yakalanınca hemen işten adan acımasız bu iş adamı saatler içinde yanı başında poz veriyor kimle alay etmektir bu ya siyaset bu kadar ucuzladıysa söylenecek söz kalmaz artık hadi siyaset böyle basın damı böyle kim doğruyu güzeli yormalı bu ülkeyi

SIRADAKİ HABER

banner39