banner47

Cumhurbaşkanlığından flaş karar

Aydın'ın turizm sınırları yeniden belirlendi

Cumhurbaşkanlığından flaş karar

Cumhurbaşkanlığı kararı ile 30 turizm merkezi ve 5 kültür ve turizm koruma ve gelişim bölgesi iptal edilirken, 31 turizm merkezi ve 10 kültür ve turizm koruma ve gelişim bölgesinin sınırları yeniden belirlendi. Buna göre,  Aydın Buharkent Termal Turizm Merkezi, Aydın Kuşadası I. Nolu Turizm Merkezi, Aydın Tralleis Termal Turizm Merkezi listeden çıkarıldı. Söz konusu kararla, "Aydın Kuşadası Çamlimanı Turizm Merkezi, Aydın Kuşadası Yat Limanı Turizm Merkezi" Aydın'da sınırları yeniden belirlenen merkezler oldu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, 30 turizm merkezi ile 5 kültür ve turizm koruma ve gelişim bölgesi iptal edilirken, 31 turizm merkezi ile 10 kültür ve turizm koruma ve gelişim bölgesinin sınırları yeniden belirlendi. Aydın Buharkent Termal Turizm Merkezi, Aydın Kuşadası I. Nolu Turizm Merkezi, Aydın Tralleis Termal Turizm Merkezi listeden çıkarılarak,  Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi iptal edildi. 

İŞTE AYDIN'IN YENİ TURİZM MERKEZLERİ

Söz konusu kararla, "Aydın Kuşadası Çamlimanı Turizm Merkezi, Aydın Kuşadası Yat Limanı Turizm Merkezi" Aydın'da sınırları yeniden belirlenen merkezler oldu. Aydın Buharkent/Denizli-Sarayköy Termal Turizm Merkezi'nin adı Denizli Sarayköy Termal Turizm Merkezi olarak değiştirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER