banner47

CHP Aydın'da 96'ncı yılını kutladı

"Ülkemizin en köklü partisi"

CHP Aydın'da 96'ncı yılını kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi 96. kuruluş yıl dönümü nedeniyle, Efeler İlçe Teşkilatı tarafından tören düzenlendi.

Atatürk Kent Meydanı'ndan düzenlenen törene, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, CHP Aydın Kadın Kolları Başkanı İl Başkanı Ayşe Özdemir, İl Gençlik Kolları Başkanı Yılmaz Tilki, Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin ve partililer katıldı. Tören, Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin'in Atatürk anıtına çelenk koymasıyla başladı.

“ÜLKEMİZİN EN KÖKLÜ PARTİSİ”

Törende konuşan Mersin, "Cumhuriyet Halk Partisi, Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde 9 Eylül 1923'te önce "Halk Fırkası" adıyla kurulmuş 1924 yılında "Cumhuriyet Halk Fırkası", 1935 yılında ise "Cumhuriyet Halk Partisi" adını almıştır. 1927 yılında "Cumhuriyetçilik, Halkçılık, Milliyetçilik ve Laiklik" CHP'nin dört temel ilkesi olarak benimsenmiş 1935 yılında "Devletçilik ve Devrimcilik" ilkeleri de eklenerek partimizin ilkeleri altıya çıkarılmıştır.

Cumhuriyet Halk Partisi hukuk ve eğitim gibi toplumsal alanlarda gerçekleştirdiği reformlarla çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'ni biçimlendirmiş, ulusal sanayinin ve ekonominin gelişmesine öncülük etmiştir. İşte bütün bunları bir araya getirdiğimizde Türk Milletine ve Türk Demokrasisine 96 yıldır hizmet aşkıyla bağlı olan partimizin Atatürk'ün ve Altı Ok'un izinde bundan sonra da yerel ve genel siyasette yapacağı hizmetlerle daha nice 96 yılları kutlamak Cumhuriyet Halk Partililerin hedefi olacaktır" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39