banner47

Aydın Valisi tepki gösterdi

"Bunu da Aydınlıların takdirine bırakıyorum"

Aydın Valisi tepki gösterdi

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Genç Seda Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasının Ege bölge finali Aydın’da gerçekleşti. Günün anlam ve önemi hakkında konuşmasını yapmak için kürsüye çıkan Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, "Buraya 10 vilayetimizden kardeşlerimiz geldi, Allah bize bu kadar güzel imkanlar vermişken ve bu kadar güzel salonlar devletimiz tarafından yapılmışken salon bomboş, Aydın'da 300 Bin insan var, aslında böyle salonların hınca hınç dolup yetmemesi lazım. Bunu Aydınlıların takdirine bırakıyorum", dedi.


Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü koordinesinde Aydın Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘Genç Seda Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Bölge Finali Aydın Adnan Menderes Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlendi. Aydın’ın da içinde bulunduğu toplam 10 ilin Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokul birincilerinin katıldığı yarışmanın bölge finallerinde Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokul öğrencileri okudukları Kur’an-ı Kerim’le hem kulakların pasını sildi hem de bölge birincisi olmak için yarıştı. Yarışmaya Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. 

Yarışmada liseler arasında Denizli Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Eyüp Kuşbey ile ortaokullarda Nazilli Mehmet Sofuoğlu İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Samet Yakut Gülsever birinci oldu. 

VALİ KÖŞGER, SALONDAKİ BOŞLUKLARA TEPKİ GÖSTERDİ
Yarışmada salonun dolmamasına sitem eden Vali Köşger, sözlerine şöyle devam etti: “Buradaki yarışmayı takdir ediyoruz. Kur’an-ı güzeli okumak bizim boynumuzun borcu ama güzel okuduğumuzu güzel anlayıp hayatımıza tatbik etmek lazım. Biz Kur’an-ı hayatımıza güzel tatbik etseydik, bugün böyle per perişan olmazdık. Buraya 10 vilayetimizden gelen kardeşlerimizi tek tek tebrik ediyorum. Ama Allah bize bu kadar güzel imkanlar vermişken, bu kadar güzel salonlar devletimiz tarafından yapılmışken salon bomboş. Aydın’da 300 bin insan var. Aslında böyle bir yarışmada bu salonların hınca hınç dolup yetmemesi lazım. Bunu da Aydınlıların takdirine sunuyorum” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER