banner47

ADÜ'nün Avukatı Türkiye'yi temsil etti

Çözüm için bir araya geldiler

ADÜ'nün Avukatı Türkiye'yi temsil etti

Balıkesir’e bağlı Ayvalık ilçesinde düzenlenen ‘5. Uluslararası Sağlık Hukuku Kongresi’ne Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde görev yapan Avukat Sabri Güleç konuşmacı olarak katıldı. Çok sayıda ülkenin yer aldığı kongrede Türkiye’yi temsilen programa katılan Güleç, sağlık alanındaki hukuki ilişkiler hakkında konuşma yaptı.

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde 5 - 6 Eylül 2019 tarihlerinde düzenlenen ‘5. Uluslararası Sağlık Hukuku Kongresi’nde Aydın, Türkiye’yi temsilen yerini aldı. Yaklaşık 10 ülkenin ve 50 konuşmacının yer aldığı programda Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde görev yapan Avukat Sabri Güleç katılımcılara bilgiler verdi.

Kongrede teknoloji ve tıpta yaşanan gelişmelere bağlı olarak gerek Türkiye’deki gelişmeler ve sorunlar, tıp ve hukuk alanındaki uzmanlarla birlikte ele alındı. Yasal düzenlemelerin yabancı ülkelerdeki durum ile karşılıklı mukayese edildiği programda, tıp ve sağlık alanındaki hukuki ilişkiler bakımından çözümler geliştirilmesi amaçlandı.

Güleç, programda “Sağlık hukukunda tıbbi müdahale ile ilgili hastanın önceden aydınlatılması: “Aydınlatılmış Onam”, “Hastane enfeksiyonlarından kaynaklanan malpraktis davalarına ilişkin mahkeme kararlarının incelenmesi” konularında katılımcılara bilgi verdi.

     

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2019, 15:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39