banner47

23 yıl ihmal edildi, Efeler Belediyesi harekete geçti

Olağanüstü Meclis Toplantısı’nda alınan karar ile...

23 yıl ihmal edildi, Efeler Belediyesi harekete geçti

Mülkiyet hakkı Efeler Belediyesi’ne ait olan fakat Çeştepe Belediyesi tarafından 1996 yılında Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne 49 yıl müddetle kullanım hakkı verilen alan Efeler Belediyesi Olağanüstü Meclis Toplantısı’nda alınan karar ile iptal edildi.
Aydın Efeler İlçesi Çeştepe Mahallesi Acıkuyu Mevkii’nde bulunan ve 16 bin metrekarelik alana sahip Çeştepe Futbol Sahası aradan geçen 23 yılda müdürlüğün alanda herhangi bir yatırım yapmaması ve faaliyet gerçekleştirmemesi gerekçesi ile kullanım hakkının Olağanüstü Meclis Toplantısı’nda alınan kararla iptal edildiği belirtildi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay, “Çeştepe Futbol Sahası yıllardır mezbelelik bir haldeydi. Alanın onlarca yıl bu durumda kalmış olması çok üzücü. Çünkü küçük bir alandan bahsetmiyoruz. Bu kadar zaman içerisinde defalarca hayata geçirilebilecek projeler geliştirilebilirdi. Şimdi, Efeler Belediyesi olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. Halkımızın istek ve taleplerini dikkate alarak, alanı mezbelelik hâlinden kurtaracak ve vatandaşlarımızın kullanımına kısa sürede açacağız” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39