banner47

İntiharın arkasından tehdit ve şantaj çıktı

Trenin önüne atlayarak canına kıymıştı

İntiharın arkasından tehdit ve şantaj çıktı

Efeler’de kendini trenin önüne atarak intihar eden Sibel Aksoy’un ölümüyle ilgili çarpıcı bilgiler ortaya çıktı. Aksoy’un çocukları, O.Ö. adlı bir kişinin, annelerini evlenme vaadiyle kandırdığını, senet imzalatıp borçlandırdığını ve bazı fotoğraflarını yaymakla tehdit ettiğini öne sürdü. Aksoy’u intihara sürüklediği iddia edilen O.Ö. hakkında şantaj ve silahla tehdit suçlarından dava açıldı.

Feci olay, Mimar Sinan Mahallesi Şair Ömer Bulvarı hemzemin geçidinde 23 Kasım 2018’de meydana gelmişti. 43 yaşındaki Sibel Aksoy, Denizli-İzmir seferini yapan trenin önüne atlayarak intihar etmişti. Aksoy’un ölümüyle ilgili çarpıcı bilgiler ortaya çıktı.

Sibel Aksoy’un çocukları, annelerinin ölümünden O.Ö.’yü sorumlu tuttu.

150 BİN TL’LİK SENET İMZALATTI!

Ailenin iddiasına göre olaylar şöyle gelişti;

Sibel Aksoy, 2018 yılı Haziran ayında eşinden boşandı. Daha sonra O.Ö. ile gönül ilişkisi yaşamaya başladı. Bu ilişkiye ilk başta karşı çıkan Aksoy’un çocukları, O.Ö.’nün evlenme vaadi üzerine ikna oldu.

Bir süre sonra O.Ö. ev alacağını, borçlarından dolayı evi Sibel Aksoy’un üzerine yapacağını söyleyerek Aksoy’u tapu müdürlüğüne götürdü. Burada çeşitli bahaneler öne sürüp işlemin diğer haftaya bırakıldığını belirten O.Ö., ancak paranın hemen verilmesi gerektiğine ikna ettiği Sibel Aksoy’a 150 bin TL tutarında senet imzalattı.

SENEDİ İADE ETMEDİ

Devam eden haftalarda tapu işlemleri gerçekleştirilmeyince, Sibel Aksoy senedin kendisine iade edilmesini istedi. O.Ö. evi almadığı gibi, senedi işleme koyarak Sibel Aksoy hakkında icra takibi başlattı. Aksoy, O.Ö. hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Sibel Aksoy ve ailesinin bazı üyeleri çeşitli zamanlarda O.Ö. ile görüşerek senedin iade edilmesini sağlamaya çalıştı. Ancak kimse başarılı olamadı.

Hakkında icra takibi başlatılan, yaptığı suç duyurusu da takipsizlik kararı ile sonuçlanan Aksoy, bu kararı aldıktan sonra trenin önüne atlayarak canına kıydı.

“FOTOĞRAFLARLA ŞANTAJ YAPTI”

O.Ö.’nün Aksoy’u intihara sürüklediğini öne sürerek şikayette bulunan Sibel Aksoy’un çocukları, O.Ö.’nün annelerini bazı fotoğraflarını yaymakla tehdit ettiğini savundu. Aile, Sibel Aksoy’un O.Ö.’den ayrılmak istediğini ancak O.Ö.’nün ancak ikisinden biri ölürse ayrılacaklarını söylediğini ileri sürdü. Aksoy’a ait cep telefonunda senet tartışmasına ilişkin konuşmaların kayıtları bulundu.

Aksoy ailesinin şikayeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında O.Ö. hakkında ‘silahla tehdit’ ve ‘şantaj’ suçlarından Aydın 3’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

O.Ö.’nün yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER