banner16

Denizli’deki emlakçı cinayeti Aydın’da çözüldü 

Defalarca ateş açtılar 

Denizli’deki emlakçı cinayeti Aydın’da çözüldü 

Denizli'de, geçen yıl bir iş insanın öldürülmesi, asistanının da yaralanması olayıyla ilgili büyük oğluyla birlikte, azmettirici oldukları iddiasıyla tutuklanan şüphelinin küçük oğlu emlakçı Oğuzhan Karabağ (27), otomobilinde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi. Saldırının failleri R.Y. ve G.D. cinayetten bir gün sonra Aydın’da yakalandı. 
Olay, 15 Mart Cuma günü saat 23.45 sıralarında, Pamukkale ilçesi Çamlaraltı Mahallesi Çamlık Caddesi'nde meydana geldi. 
20 ZH 333 plakalı otomobillini cadde kenarına park eden emlak ofisi sahibi Oğuzhan Karabağ'a, yanına yaklaşan başka otomobilden inen 2 kişi tarafından tabancayla çapraz ateş açıldı.
Defalarca ateş eden saldırganlar, ardından kaçtı. Kanlar içinde kalan Karabağ'ı görenler, durumu sağlık ve polis ekiplerine bildirdi. 
ÇALIŞMA BAŞLATILMIŞTI
İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, Oğuzhan Karabağ'ı ambulansla Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırdı. Vücudunun çeşitli yerlerine 14 kurşun isabet eden Karabağ, müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 
Otomobille kaçan silahlı saldırganların kimliklerinin belirlenip yakalanması için çalışma başlatıldı. 
CİNAYET AYDIN’DA ÇÖZÜLDÜ
Cinayetin faillerini yakalamak için çalışma başlatan ekipler, Oğuzhan Karabağ'ı silahla öldüren kişilerin R.Y. ve G.D. olduğunu tespit etti. 
R.Y. ve G.D. 16 Mart Cumartesi günü Efeler’de yakalandı. Gözaltına alınan iki şüpheli Aydın İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.  
BABASI VE AĞABEYİ 'CİNAYETE AZMETTİRMEK'TEN TUTUKLU
Denizli'de 9 Kasım 2018'de, Selçukbey Mahallesi Şehit Er Mehmet Avcı Caddesi'ndeki inşaat firmasının sahibi Mehmet Yamer (40), iş yerinde uğradığı silahlı saldırıda öldürülmüş, asistanı Revzan Akbulut yaralanmıştı. Bu olayın ardından, biri tetiği çeken olmak üzere toplam 5 kişi tutuklanmıştı. Silahlı saldırıda öldürülen Oğuzhan Karabağ'ın babası Halil Karabağ ile ağabeyi Kutluğhan Karabağ da Mehmet Yamer cinayetinin azmettiricileri oldukları iddiasıyla, tutuklananlar arasında yer almıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39