banner47

Aydın’da plaj voleybolu protesto

“Rahatsızlık duyuyoruz”

Aydın’da  plaj voleybolu protesto

Aydın’da bir grup sivil toplum örgütü temsilcisi, Ramazan ayıda Efeler ilçe merkezinde plaj voleybolu turnuvası düzenlenmesine tepki gösterdi.

Aydın Atatürk Kent Meydanı’nda 16-19 Mayıs günleri arasında düzenlenecek olan İki Yıldız Dünya Plaj Voleybolu Turnuvası, 24 ülkeden 56 takımın katılımıyla devam ediyor. Turnuvanın Ramazan ayında düzenlenmesine tepki gösteren bir grup sivil toplum kuruluşu temsilcisi, maçların oynandığı sahanın yakınında basın açıklaması yaptı.

Katılımcılar adına ortak açıklamayı okuyan Muhammet Aydın, tepkilerinin spora ve spor etkinliklerine yönelik olmadığını belirterek; “Tepkimiz manevi ve ahlaki değerlerimizle ilgili bir tepkidir. Bu organizasyonun ramazan ayının içinde düzenleniyor olması tepki konulması gereken bir konudur. Ramazan ayı tüm Müslümanlar için mübarek bir aydır. İnsanların ibadete yöneleceği ve günahlarından uzaklaşmaya çalıştığı bu ayada böyle bir organizasyonun düzenlenmesi düşündürücüdür. Bu organizasyona katılan sporcuların bir günahı yoktur onlar sadece sporunu yapmak isteyen sporculardır. O sporcuları plajda giyilmesi gereken kıyafetlerle, plajda oynaması gereken oyunu şehrin merkezinde, caminin karşısında Ramazan ayında oynatmaya müsaade etmek yanlıştır” dedi.

Organizasyon için yer tercihinin yanlış olduğunu savunan Aydın, “Aydın’a bağlı Kuşadası ve Didim ilçeleri var iken bu etkinlik için neden Aydın şehir merkezinin tercih edilmiş olmasına anlam veremiyoruz. Kaldı ki Kuşadası ve Didim’in doğal plajları, plaj voleybolu turnuvasına daha uygundur. Eğer bu ilçeler tercih edilseydi, bu mübarek ayda Aydın halkı rahatsız edilmemiş olunurdu. Başta cami cemaati olmak üzere herkes bu etkinlikten rahatsız. Bu organizasyonun Ramazan ayında şehrin merkezinde yapılması manevi ve ahlaki değerlerimizle uyuşmamaktadır. Ramazan ayı herkesin ayıdır, bu yüzden böyle etkinlikler düzenlenirken daha hassas davranılmalıdır” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayhan
Ayhan - 2 ay Önce

Sizi tebrik ediyorum herhalde havuzu deniz sandılar

Bişi dicem
Bişi dicem - 2 ay Önce

Yorum yapan gerizekalıların amk bir spor etkinliğini islamiyet ile bağdaştırmak için gerçekten çok uğraşmış olmalısınız. Ama biliyoruz ki bunu onaylayan herkes nefsine bi gram bile hakim olamayan sapık düşünceler içindeki insan müsveddeleri. Umarım ölürsünüz

TEPEDÜZÜ
TEPEDÜZÜ - 2 ay Önce

EĞRİ CETVELDEN DOĞRU ÇİZGİ ÇIKMAZ

Evle leke fe evle
Evle leke fe evle - 2 ay Önce

Allah mübarek etsin. Cenabı Hak hayırlara vesile eylesin inşAllah.

Aziz
Aziz - 2 ay Önce

Lanet olsun İslam’a ve Mülümanları hiçe sayan ve böyle rezaletlere müsade veren yöneticilere...

Yolcu
Yolcu - 2 ay Önce

Helal olsun. Bravo

Ahmet
Ahmet - 2 ay Önce

Yobaz spordan anlamaz aklı bacak arasında olduğu için olayın sportif yönüyle ilgilenmez git evine orucunu tut namazını kıl duanı yap ne işin var bu sıcakta kent meydanında seninkisi ibadet değil yobazlık

Addm
Addm - 2 ay Önce

Yobaz spordan ne anlar! Bakmak istemezsen görmezsin. Sizin niyetiniz kötü..

SIRADAKİ HABER