banner16

Aydın'da uyuşturucu ile mücadeleyi üst düzey emniyet yetkilisi yönetecek

Bakan Soylu'nun talimatıyal Aydın'a geldi

Aydın'da uyuşturucu ile mücadeleyi üst düzey emniyet yetkilisi yönetecek

Söke’deki uyuşturucu trafiğini iki ay içinde bitireceklerini açıklayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu açıklamasından iki gün sonra hızla çalışmalara başlandı. Bakan Soylu’nun talimatı üzerine, Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanı İbrahim Hakkı Seydioğlulları’nın Aydın’a geldiği öğrenildi. Seydioğulları, Söke’deki çalışmaları bizzat yönetecek.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Söke’de yaptığı açıklamada, kulağına bazı söylentilerin geldiğini belirterek, “Söke’den bir takım işler kulağıma geldi. Sökelilerin uyuşturucu satıcıları ile ilgili şikayetleri oldu. Buradan size söz veriyorum. Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığına gerekli talimatı veriyorum. Onları anasından doğduğuna pişman ettirmezsem adım Süleyman Soylu değil. Söke’de iki ay içerisinde uyuşturucu olayını bitireceğiz. Bakalım el mi yaman, bey mi yaman görecekler” demişti. Bu açıklamaların ardından Emniyet Genel Müdürlüğü hızla çalışmalara başladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanı 1. Sınıf Emniyet Müdürü İbrahim Hakkı Seydioğulları’nın Aydın’a geldiği öğrenildi.

Bakan Soylu’nun talimatıyla Aydın’a gelen Seydioğulları, bugüne kadar yapılan çalışmaları denetleyecek. Yapılacak operasyonları da bizzat koordine etmesi planlanan Seydioğulları’nın Aydın’da ne kadar kalacağı ise henüz bilinmiyor.

Bakan Soylu’nun “Söke’de iki ay içerisinde uyuşturucu olayını bitireceğiz” sözleri ile ifade ettiği kararlılık, üst düzey emniyet yetkilisinin gelişi ile bir kez daha ortaya konulmuş oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39